Säraküünaldega metsas

11845151_1547525275467987_2778899346032450275_oÜhel sumedal suvisel augustiõhtul õnnestus lõpuks ellu viia üks kauaagne fotoprojekt. Eesmärgiks oli saavutada tingimused, mis võimaldaksid säraküünlaid kasutades kirjutada õhku sõnum või kujund nii, et see jääks hiljem inimese silmale fotol nähtavaks. Midagi ülearu keerulist selles ei ole ning hakkama peaks saama igaüks, kes vähegi algteadmisi (säriaeg, ISO, ava) fotograafiast omab…ja kui ka ei oma, siis alati saab lugeda ja juurde õppida! 🙂 YouTube’ist on võimalik leida mitmeid erinevaid juhiseid.

Vaja läheb:

  • Säraküünlaid, mis ei põleks lõpuni välja. Vastasel juhul kõrvetad oma näpud ära. Mida rohkem, seda parem, sest siis on katsetamiseks rohkem võimalusi.
  • Välgumihkel! Tikkudega jamades teed endale peaaegu kindlasti liiga!
  • Võimalikult kuiv ja pime aeg. Meie läksime näiteks metsa, sest isegi augusti õhtul kell 10 ei olnud veel piisavalt pimedaks jõudnud minna.
  • Vähemalt kolm inimest – 1 kes joonistab, 1 kes aitab säraküünlaid süüdata ning üks, kes tegeleb pildistamisega.
  • Statiiv! Ilma selleta ei saa kuidagi, sest fotoaparaat peab püsima võimalikult stabiilsena ajal, mil katik avaneb ja sulgub. Kui on võimalik, siis on hea lisaks kasutada ka viitpäästikut. See minimaliseerib igasuguse võbeluse, mis võib tekkida nupule vajutamisel.

Kirjutamine:

  • Väiksemate kujundite puhul piisas ajast kuni 5 sekundit. Pikemate sõnade puhul peab katik olema avatud vähemalt kuni 10 sekundit.
  • Kirjutamist tuleb alustada paremalt vasakule, sest ainult sellisel juhul jääb see ka pildile õiget pidi.

Meie jaoks oli ettevõtmine igati lõbus. Vist juhtus, et esialgu ehmatasime ka paari metsas olnud seenelist. Kes aga üsna kiirelt mõistsid, et tegemist ei ole jaaniussidega ning jäid meid ohutust kaugusest põnevusega jälgima. Piltide hulgas oli ka mitmeid n-ö untsu läinud kaadreid, mida hiljem väga lõbus vaadata oli. Kui midagi sellist kunagi veel prooviksin, siis valiksin pimedama aja ja koha. Seekord jäi ülevalgustatud taust natuke segama ning sädelevad sõnumid-kujundid ei pääsenud nii hästi esile.

Soovitaksin seda ettevõtmist pulmadesse ja meeskonnaüritustele. Sõnumeid saab kirjutada ka mitmekesi. Pikemate sõnade puhul saab iga liige teha ühe kujundi. Kogu pildistamise juurde käiv katsetamine ja harjutamine on ühtaegu lõbus ning proovile panev. Mida rohkem on osalejaid, seda paremini peavad nad omavahel kokku leppima, kuidas sõnade kirjutamisega alustavad ja kus lõpetavad.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et tuli ei ole naljaasi – see võib olla ohtlik inimesele ning ka keskkonnale. Säraküünalde süütamisel valige ohutu kaugus ja riietus. Väikesed sädemed võivad rikkuda või süüdata seljas olevad riided ning kahjustada nahka ja juukseid. Samuti ei ole soovituslik küünlaid süüdata väga kuivas keskkonnas, säraküünaldest tekkivad sädemed võivad põhjustada tulekahju! Seega, ohutus ennekõike!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s