Fantaasiasessioon ja eriefektid piltidel, mida ja kuidas planeerida

Fantaasiasessioon annab kliendile vaba voli lasta oma ideedel lennata, seejuures muretsemata detailide nagu võttekoht, riietus, meik ja eriefektid, pärast. Viimaste organiseerimine jääb fotograafi kanda.

http://somethingturquoise.com/2011/05/20/editorial-fairy-tale-dresses/ {photo credits} Erik Almas for Brides Magazine

Olgugi, et fantaasialend on siinkohal piiramatu, on siiski mõned põhitõed, millega fantaasiasessiooni tellimisel peaks arvestama:

– Fotosessiooni kestvus sõltub idee keerukusest ja võttekohast. Lihtsamate ideede realiseerimiseks piisab mõnest tunnist, keerulisemate puhul tuleb arvestada täispika võttepäevaga.

– Igale hästi planeeritud fantaasiasessioonile eelneb ettevalmistustegevus. Mõistlik on koos fotograafiga üle vaadata sessioonil kasutatavad riided ja aksessuuarid, käia läbi võttekohad. Ainult nii saab olla kindel, et kõik õnnestub veatult!

– Välitingimustes pildistamine annab erinevate ideede elluviimiseks oluliselt paremad võimalused, kuid paneb proovile pildistatava kannatuse – pildistamine toimub sageli ebamugavates oludes (külm, niiske, tuuline jne); Ideaalse valguse püüdmiseks tuleb ettevalmistustegevusega alustada väga varakult (või pildistada hiliste õhtutundideni); Assisteerivad tegevused võtteplatsil (valgustus, meik, riietus) võtavad lõviosa fotosessiooni ajast.

– Rohkem on parem. Sul ripub kapis kleit, millel on liiga palju litreid, et sellega õhtul välja minna? Ideaalne pildistamiseks! Tähtpäevadest on kogunenud veidraid detaile, mis ühegi riietuse juurde ei sobi? Ideaalsed pildistamiseks! Oled harjunud loomuliku väljanägemisega, aga meigitoolist tõustes vaatab Sulle vastu võõras inimene? Muretsemiseks ei ole põhjust! Pildistamise käigus kaotab meik 30% oma tugevusest ja efektiivsusest.

– Väherahvastatud on alati parem kui rahvastatud! Kui pildistamiseks on valida Kadrioru park või vanaema tagahoov,  siis kindlasti viimane. Fantaasiasessioon on loominguline protsess, kus uudishimulikud kõrvalseisjad pigem aeglustavad kui soodustavad protsessi!

– Usalda fotograafi! Tal on varasemad kogemused sarnaste sessioonide läbiviimisel ja ta päriselt ka teab, mida ta räägib. Jah, igal teisel juhul oleks toolid ja lauad kaenlas mööda raba ringi jalutamine veider, fantaasiasessiooni puhul aga vältimatu 🙂

– Kui pildistamisel kasutatakse eriefektidena pürotehnikat, siis tuleb veenduda, et selle kasutamine on ohutu nii kasutajale kui ka ümberkaudsele keskkonnale. Kui fotosessioonil on plaanis kasutada näiteks tossupomme, oleks hea sellest teada anda ka päästeameti infotelefonile. See hoiab ära võimaliku häireolukorra ja asjatu paanika.

– Ükski idee ei ole võimatu! Hea ettevalmistustegevus ning planeering tagab ka peaaegu võimatuna näivate ideede õnnestumise 100%!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s