DIY Toolid

See on hästi hoitud saladus, aga fotograafi ameti kõrval on mul tegelikult hoopis teist laadi põhitöö ning muuhulgas proovin kätt sisekujundajana. Viimane oli nali, sest ainus ruum, mida mul kujundada lastakse, on minu enda kodu 😀 Õnneks saan siin oma loomingulisuse sajaga välja elada.

Uut kööki sisustades läks kõik kenasti kuni söögilaua ja toolide valikuni. Laua osas teadsin algusest peale, millises stiilis see olema peaks ja hea juhuse tahtel leidsin täpselt sellise Askost. Tõele au andes on sellised momendid üsna ajaloolised. Sagedasemad on juhtumid, kus minu peas elab mingi väga kindel kujutluspilt, kuid maailmas ei paista olevat mitte ühtegi poodi, mis sellist toodet müüks. Lauaga olid komplektis sellised toolid, mis iseenesest on ju päris vonksud, aga 75 € ühe tooli eest tundus liigse röövimisena.

Napilt olin jõudnud elu ebaõigluse üle kurtma hakata kui Ema käis välja variandi teha sarnases stiilis toolid ise. Et selliseid on meie maakodus mitmeid, ei kahelnud ma hetkegi!

Toolid ostsime komisjonipoest Sõbralt-Sõbrale, kus ühe tooli eest kasseeriti 15 €. Kaks tooli 30 €. Muuhulgas sain samast poest 6 € eest täiesti uue ja väga viisaka esikulambi, aga sellest juba järgmine kord. Toolid nägid originaalis välja sellised:

Photo 11.10.15 17 34.31

Mutionu kasuka all oli peidus selline ilus ja puhas isend 🙂

Photo 11.10.15 16 15.44 Photo 11.10.15 16 14.44

Järgmisena jäi välja valida kangas. Otsustavaks sai materjal-kangapoodides on eraldi valikuna välja toodud mööbliriie, see on toolide katmiseks ideaalne. Mina leidsin enda lemmiku Kangas & Nööp poest.

IMG_3526.JPG

Kogukulu kahe tooli valmistamiseks vajaminevale kangale oli 13 €

Toolidelt eemaldati mustus ja vana värv ning kaeti need uue, valge värviga. Kanga alla lisati ka pehmendus, et istumine mugavam oleks. Et vahendid vana värvi eemaldamiseks, uue peale kandmiseks, pehmenduse lisamiseks ning kanga kinnitamiseks, olid varasematest projektidest juba kodus olemas, siis nendega lisakulu ei kaasnenud. Seega oli kahe tooli kogumaksumus 43 €. Poest ostes oleksin kahe tavalise tooli eest maksnud 150 €! Võitsin nii hinnas kui isikupäras 🙂

Processed with VSCOcam with c1 preset

Toolid oma uues kodus 🙂

Kaks tooli on veel valmimisel. Vihjeks võin öelda, et need kullakesed tulevad kollased nagu päike 🙂

Üks kommentaar “DIY Toolid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s