Minu Dubai

Minu Dubai…Ma ei tea kust alustadagi. Vist sellest, et juba reisi alguses teadsin, et kaamera pole minuga nii tihti kui oleksin tahtnud. Alguses ei tihanud ma teda kaasa võtta, kuna muretsesin turvalisuse pärast. Mõned tunnid selles luksuslikus linnas ja oli selge, et turvalisuse pärast ei ole põhjust muretseda. Vastupidi. Ma olen päris kindel, et oleksin võinud oma kullakese julgelt paariks tunniks pargipingile unistama jätta ning tagasi minnes oleks see ikka alles olnud. Vot nii on Dubais turvalisusega lood! Kes peakski minu tagasihoidlikku fototehnikat ihaldama kui rahvaauto on Porsche…

Suve lõpus reisipiletid broneerides oli just see sama luksus see, mis mind heidutas. Kas minul, mitte-nii-luksuslike-oludega-harjunud põhjamaalasel, on üldse asja linna, mis tuntud oma pillava elustiili poolest? Kas peale hotelli broneeringu tasumist jääb mulle piisavalt krõbisevat, et ots-otsaga kokku tulla? Foorumid olid täis julgustavaid soovitusi ja nii siis saigi: mõeldud-tehtud!

Nüüd, 8 päeva hiljem, võin öelda, et reis on ikka reisulise nägu ja nii sai täiesti mõistlikult toime tulla ka Dubais. Kes otsivad luksusresorte, tunnistavad ainult restoranitoitu, mõtestavad tõelist puhkust kui lõputut pidutsemist, jala ei käi ja pesevad hambaid šampusega, siis…Dubai on Teile loodud…kui olete selle kõige eest valmis välja käima üle mõnekümne tuhande raha. Olgu öeldud, et TOP hotellide nädalase ööbimise hinnad algavad paariteistkümnest tuhandest (kindlasti võib vedada ka soodukatega), klubisse minekuks võib julgelt arvestada paarsada eurot ning linn, mis jalakäijaid ei tunnista, kostitab nädalase puhkuse eest vähemalt 100 eurose taksoarvega.

Kes poolt oma reisieelarvest taksoga ringi vuramisele kulutada ei raatsi, siis julgustuseks teile olgu öeldud, et Dubais on lihtsalt maagiline metroosüsteem. Miks? Sest erinevalt teistest metropolidest, on see imelihtne! Metroo sõidab kahel liinil, kokku neljal erineval suunal, teelt eksida on praktiliselt võimatu. Metroo viib teid mõnekümne minutiga ühest linna otsast teise kasseerides selle eest vaid mõne euro (taksoga võite arvestada julgelt vähemalt 150 dirhamit). Lisaks sellele on tegemist väga kaasaegse süsteemiga, mis on varustatud inglise keelse infoga nii piletihindade kui ka peatuste osas. Samuti on see kõige puhtam ja viisakam ühistranspordisüsteem, mida minu silmad kunagi näinud on. Mulle tundub siiani uskumatu, et sealne metroo tähistas tänavu oma 10’ndat sünnipäeva! Põhjuseid metroo heas väljanägemises ei tule kaugelt otsida – metroos on söömine ja joomine keelatud, selle vastu eksimine on rahalise trahviga karistatav. Samuti on karistatav naiste vagunis sõitmine. Metroodes on üks kuni mitu vagunit, mis on mõeldud ainult naistele sõitmiseks. Need on tähistatud roosade siltidega. Kohalikud härrad hoiavad vaguniga diskreetset distantsi ning julgustavad sama tegema ka oma turistidest sookaaslastel. Naised seevastu võivad soovi korral ühisvagunis sõita ilma, et sellega kaasneks ebameeldiv tähelepanu.

Reede on uus pühapäev. See tähendab, et kohalikel on siis vaba päev. Rangelt soovituslik on rahvarohketest kohtadest (nagu näiteks kurikuulus Dubai Mall) sellel päeval eemale hoida. Enda vaimse ja füüsilise tervise huvides 🙂

Toit on odav, kui tead kus süüa. Tegelikult on toit peaaegu igal pool odav kui oled Eestist ja harjunud oma keskmise palga juures selgelt ülehinnatud toitu ostma. Või noh…see ju peab olema ülehinnatud kui riigis, kus haljal oksal olijad teenivad keskmiselt 3000 eurot ning maksavad toidu eest vähem kui meie siin. Kesklinnas saad söönuks 5-25 € niisamuti nagu Eestis. Olenevalt siis söögikoha tasemest. Hea kontrasti nii söögikohtade kui ka toidupoodide hindades saad aga kui sõidad mõne peatuse metrooga n-ö vana Dubai piirimaile, Deira linnaossa, kus korralik õhtusöök kahele maksab 60 dirhamit, mis on ei rohkem ega vähem kui 15 €. Siinkohal olgu öeldud, et Dubaid hakkavad jumaldama kõik, kelle maitsepungad erutuvad vürtsika toidu, India, Hiina ja Liibanoni köögi peale. Liibanoni leib ja sinna juurde käiv hummus ning elu Eestis ei ole enam endine.

Majutus, ehk kuidas küll saaks nii, et ei maksa 12 tonni, aga magaks ikka Egiptuse puuvillast linade vahel King Size Bedis? Kui Sulle on oluline rannapuhkus, siis on Jumeirah ning seda ümbritsevad kuurortid just Sulle õiged. Kõrvaliste kulude pealt, nagu näiteks toit, aitab kokku hoida korteri rentimine. Hea kui reisite mitmekesi, tuleb soodsam. Variante on tuhandeid SIIN. Kui tahad reisida pigem like-a-local siis vali piirkonnad, mis jäävad teisele poole jõge. Sinna leiad lihtsa vaevaga soodsa hotelli SIIT

Lühikesed püksid jäta koju, tegelt ka. See on seiklus, kus taasavastada oma sisemine hipi. Otsi välja oma haaremipüksid ja need maani kleidid-seelikud. Võta kaasa mõni kerge sall, mida õhtu jaheduses või turul ringi uudistades õlgadele visata. See ei ole selleks, et end iharate pilkude eest sisse mässida, vaid selleks, et austada riigi kultuuri, mille KÜLALINE Sa oled.

väike (1 of 1)-2

Esimesed hetked Dubais. Pilt on tehtud luksusliku hotelli The Palace Downtown peaukse juures.

väike (1 of 1)-3

The Palace Downtown tagaaed, ehk väike Veneetsia 🙂

väike (1 of 1)

väike (1 of 1)-12

The Palace Downtown sissesõidu avenüü

väike (1 of 1)-20

Burj Khalifat imetlemas, mis no mitte ühegi valemiga täies ilus kaadrisse ei mahtunud

väike (1 of 1)-4

Deira Fish and Fruit Market, tõeline like a local experience!

väike (1 of 1)-5väike (1 of 1)-6

väike (1 of 1)-7

No kuidagi ei saanud küllalt sellest värskest kookosveest…

väike (1 of 1)-8

Kohalikud kutid olid suured poseerimise fännid 🙂

väike (1 of 1)-10väike (1 of 1)-11väike (1 of 1)-9

väike (1 of 1)-13

Tuunikala prepareerimine kliendile

väike (1 of 1)-14

“Nooo tuleeee meiegaa pildileee nüüd!”

väike (1 of 1)-15

Minu lemmik kohalik söögikoht Deiras, The City View 

väike (1 of 1)-16

India hõrgutis, Byriani rice Liibanoni leiva ja hummusega

väike (1 of 1)-19

72, 000 ruutmeeri jagu lillelõhna ja silmailu Dubai Miracle Gardenis

väike (1 of 1)-18

väike (1 of 1)-17

Avalik, aga väga hästi hooldatud Barasti Beach

väike (1 of 1)-23

At the top of Burj Khalifa

väike (1 of 1)-21

Araabia ööd ja uppis kuu

väike (1 of 1)-22

Dubai purskkaevude imeline vaatemäng. Iga päev iga 30 minuti järel alates kella kuuest õhtul!

3 kommentaari “Minu Dubai

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s