Hunt kriimsilm ja tema kümme ametit

Kõik mäletavad minu söögilaua toolide ja diivanilaua saamislugu jah? Noh, ega ma tegelikult väga ei lootnudki, et need DIY projektid minu viimasteks jäävad 🙂 Noore inimesena  on oma esimese kodu sisustamine ühtaegu õnnistus ja õnnetus – üheltpoolt on valik tohutult lai ja mitmekülgne, teisalt annab “maailma vales otsas” elamine tugevalt tunda just rahakotile ning sunnib enne järjekordse sisustuselemendi ostmist korduvalt eelarvele otsa vaatama. Ja siis veel muidugi see isetegija kretinism. Vaatad seda stiilset 200 eurost lampi ja mõtled, et Sa raudselt saaksid selle tegemisega ka ise hakkama. Kulutades selleks oluliselt vähem ressurssi ning tundes lõppprodukti koju viies märksa suuremat uhkust kui masstoodangult järjekordset hinnasilti küljest lõigates.

Mul kipub olema asjadest oma nägemus ning ma ei rahuldu enne kui olen selle saavutanud. Mõnikord tähendab see tunde, päevi või kuid kodusisustuspoodide kammimist, kuni olen leidnud selle õiget kollast tooni riiuli. Ühelt järjekordselt ebaõnnestunud poeskäigult koju jõudes kulmineerus see aga sellega, et ma panin end kirja puutöökursusele. Tuttavad, kellele olen julgenud oma uuest eksperimendist rääkida, on kas naernud või mind väga tõsiselt vaatamata jäänud. “Oota misasi? Puutöökursus? Sina?” Jah…ma tean…Eks mind ennast paneb ka muretsema, kas ma aprillis diplomit ikka 10 näpu vahel hoida saan või tuleb vähematega läbi ajada 🙂 

Kogu selles isetegemise hulluses võib aga vabalt vastutusele võtta minu Ema, kelle käe all valmivad kõik peent näputööd nõudvad projektid mängleva kergusega. Olles lapsest saadik tunnistajaks ja katsejäneseks tema käe all valminud õmblustöödele, remonttöödele ja sisekujunduselementidele, soovin ma paratamatult omandada viimaks ka ise selle supervõime…isegi kui see tähendab enda naeruvääristamist puutöökursusel 🙂 Kui kellelgi tekkis nüüd veel huvi oma motoorika enda kasuks tööle panna, siis on järgi proovitult väga tore Vivendi Koolituskeskus. Lisaks puutööle leiab sealt ka õrnemat nokitsemist näiteks paberikunsti või restaureerimise koolituse näol.

Kõik algab aga ideest ja kust neid ometi leida? Minu kiiks on vaadata korterite ja majade müügi – ja üürikuulutusi. Nali naljaks, aga nii hoian ma end kursis mitte ainult turul toimuvaga, vaid saan täiesti avalikult piiluda teiste inimeste kodudesse ning “laenata” neilt ideid enda oma kujundamiseks. Kui see tundub veits liiga kriipi tegevus, siis on keegi hea inimene loonud suurepärase loomeinimeste andmebaasi nimega PinterestKasutades erinevaid otsingusõnu võib end sinna “surfama” unustadagi. Teinekord on vaja ainult väikest ideejupikest, et enda mõttemootorid tööle panna. Viimasel ajal on mulle silma jäänud järgmised isetegemise projektid:

Mida Sina plaanid järgmiseks valmistada? 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s