Puidutöökursus, osa üks

See puidutöökursus siis jah…Igaks juhuks alustan julgustavatest aspektidest. Minu suureks üllatuseks esindavad põhilist osalejate sihtgruppi just naised. Suur oli üllatus õpetaja näol kui ta leidis eest “võrdõiguslikkuse” alusel grupeerunud klassitäie uusi õpilasi – 3 naist ja 3 meest. See pidi olema umbes sama ebatavaline nagu lumeinimese kohtamine.

Esimene tund keskendus põhiliselt mõõtkava koostamisele ning vajalike materjalide ning koguste paika panemisele. Joonlaudu, malle ja sirkleid nähes võttis mul esimese hooga näost valgeks küll, kuid õnneks sain juba kodutööna valminud joonise toel oma mõõtkavaga siiski suuremate pingutusteta hakkama. “Lõbusaks” läks asi aga siis kui õpetaja jagas kätte materjalide nimekirjad. Nii…kuusk, kask mänd, need on justkui tuttavad küll, vineerplaat, olen ka nagu kuulnud, liimkilp…puidutapid…eee…misasja?

Photo 30.03.16 19 01.48

Pinginaabriteks on mul kaks meest, kellest üks paistab ehituse valdkonnas üsna vilunud ja teise saatis kursusele ilmselt naine. Vaatan millise vilumusega nad materjalide nimekirja koostavad ning oma mõõtkava täiendavad ning tunnen, kuidas entusiasm minus ohtliku kiirusega langeb. Südamliku näoga naisterahvas minu ees paistab õnneks olevat sama kimbatuses kui mina… Tühja pilguga enda ees olevaid pabereid vaadates meenub kooliaeg ning tunnikontroll, mille ainus üllatusmoment väljendus vanemate nägudel päevikus negatiivset hinnet nähes.

Õnneks ei ole ma tagasi koolis, mida kinnitab minu lauani jõudnud õpetaja siirat abivalmidust täis pilk. Justkui oleks kõige olulisem asi maailmas saada nüüd ja kohe selgeks kõige paremad vahendid minu “kästiööprojekti” õnnestumiseks. Tema sihikindluses ei tule pettuda. Minutitega lahendatakse see tappide ja liimide võrrand ning järgi jääb vaid tuttav “tamm”. Lisaks sellele saan kaasa nimekirja poltidest, mutritest ja kruvidest, millega pean järgmine kord kohale ilmuma. Mingi kahtlus nagu jääks, aga selle varjutab õpetaja heatujulisus ning enesekindlus: “sellest tuleb Sul üks väga tore asi, olen selles kindel.” Paratamatult meenub jälle kooliaeg (kui vana ma olengi) ning mõtlen, et selliseid õpetajaid oleks sinna rohkem vaja 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s