Ehita ise fotosein!

Ma ei ole eriline stuudiopiltide fänn. Võib-olla ei valda ma veel piisavalt hästi foto – ja valguskunsti, aga mulle ei istu üldse need piinlikult identsed jäädvustused, mida konveierteenusena produtseeritakse. Kuhu jääb asja juures loomingulisus ning spontaansus?

Ärge saage minust valesti aru. Loomulikult ei arvagi ma, et aastaringselt peaks õues pildistamas käima. Eestis elades poleks see võimalik isegi parima tahtmise juures. Kõige kõrgem teeb 9 kuud aastast kõik selleks, et Sind vihma ja sopaga üle kallata, röövides igasuguse soovi külmadel kuudel üldse voodist kaugemale minna. Kindlasti ei plaani ma inimesi elu lõpuni endale koju pildistama kutsuda (kuigi sellest on tänaseks saanud päris armas traditsioon). Ja ka mina unistan salaja oma fotopesast, kasvõi selles võtmes, et seal pilte töödelda ja oma fotokola hoida. AGA (!) ma üldse ei näe, et stuudiofotograafiast võiks saada minu põhiline tegevusvaldkond (tuletage mulle seda palun meelde kui mul kunagi oma fotostuudio on, hehe). Mulle meeldivad loodus, värske õhk, uued põnevad kohad ja teiste inimeste kodud 🙂 Ja ma olen võtnud enda südameasjaks nende vägevuses ka kõiki teisi veenda!

Mõnikord peab veenmiseks kavalust kasutama. Kui välitingimustes pildistamine ikka kuidagi “söödavana” ei tundu, olen ma pakkunud võimalust ehitada fotosein. See kõlab oluliselt hullemini kui tegelikult on. Tavaliselt piisab selleks kodustest vahenditest, aga vajalikku tehnikat on võimalik ka rentida. Mulle on väga headeks partneriteks kujunenud oma-ala spetsialistid 35mm’is – paremaid nõuandjaid annab otsida. Veendu ise: www.35mm.ee.

Aga nüüd tagasi asja juurde. See fotosein siis jah? See muudab muidu igava interjööri Sinu soove arvesse võttes elavamaks või varjab detaile, mida Sa kindlasti pildil näha ei soovi.

Fotosein on oluline abimees teemapidudel ning aitab väga kiirelt ja selgelt inimestele edasi anda sõnumi : siin saab pildistada! Ilma fotoseinata on inimestel teinekord raske fotograafi juurde tulla ja pildistamist paluda. Kuidas poseerida, kuhu vaadata ja kuidas üldse fotograafile läheneda? Õõõ…need keerulised küsimused. Fotoseinaga on asi selge – seisad märgistatud alale, võib-olla veab ja saad kätte mõne aksessuuari ning poseerimine võib alata. Piinlikust tegevusest saab lõbus ja mänguline ajaveetmise viis, mis motiveerib inimesi ikka ja jälle seina taustal poseerima ning tellija jaoks ei ole fotograafi tellimine olnud mahavisatud aeg ja raha – tulemuseks on suur valik pilte rõõmsatest ja rahulolevatest inimestest!

Mulle meeldib julgustada inimesi uusi asju proovima. Selle asemel, et minna stuudiosse pildistama ning lasta endast teha pildid, millesarnased on veel umbes tosinal inimesel elutoa seintel, tee midagi erilist ja meeldejäävat! Võib-olla on Sul hea fotograaf niisama käest võtta ja hoiad ise stuudiot ehitades oluliselt kokku ka aega ja raha? Esimese hooga kindlasti tundub, et Sul ei ole sellist kohta, kuhu seina rajada ja üldsegi, mismõttes teed ise endale stuudio? Mõtle rahulikult, Sul kindlasti on selline koht olemas. Juba meenubki, eks? Naabrimehel on see garaažinurk, mida ta juba ammu ei kasuta ja tegelikult ostis su sõbranna hiljuti uue korteri, mille elutuba seisab veel tühjana. Ideaalne! Piisab mõnest ruutmeetrist vabast pinnast ja ülejäänu pärast ei peagi muretsema, sest asjatundlik fotograaf hoolitseb ise kogu vajaliku foto – ja valgustehnika eest.

Mõned mõtted, millest seina ehitamisel alustada:

  • Sul läheb vaja suuuuuuuuuuurt voodilina (sellist nagu Rihanna kasutas SIIN). Oma fotoseina suuruse saad paika panna kui mõtled, milliseid pilte soovid. Kui pildile jäädvustatakse kuni 4 inimest, siis on ideaalne 2-4 meetrit lai voodilina. Kui oled huvitatud grupifotodest, siis peab ka kangas olema laiem, et kõik inimesed kaadrisse ära mahuksid. Kanga pikkuse arvestamisel pead hindama, kas Sulle on oluline, et modellide jalgealune oleks kangaga kaetud või mitte. Õues pildistades ei soovita – kangas määrdub kiirelt. Toas on see hea variant, eriti kui põrand ei sobi fotoseinaga kokku.
  • Triikrauda, sest Sa ei taha, et kangas oleks pildil kortsus
  • Pesulõkse, et kangas kinnitada
  • Pesunööri või spetsiaalset poomi, mille külge taust/ kangas kinnitada

…ja jällegi võid läheneda loominguliselt! See ei pea olema üldse kangas, vaid näiteks euroalused, mille laod teineteise otsa ja lood nii seina. Lase fantaasial lennata!

Tausta kaunistamiseks on hea kasutada:

  • Jõulutulesid, vaata, et need oleksid läbipaistva juhtmega ning veendu, et need pildistamise ajal üle ei kuumene. Ohutus ennekõike!
  • Lilleõisi, kuivatatud või värskeid, puuoksi
  • Papist välja lõigatud tähti, numbreid
  • Õhupalle

Piltide allikas on: www.pinterest.com 

Mõte hakkas tööle, aga ei tea ikka päris täpselt kust alustada? Kirjuta mulle ja mõtleme koos välja: pilleriinpettaiphotography@gmail.com

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s