Intervjuu iseendaga

Vahepeal täitus 12 kuud päevast, mil otsustasin, et 10 aastat sahtlisse pildistamist on liiga piisavalt pikk aeg, et oma kirge avalikkusega jagada.

Miks?

Sest ühel päeval oli soov midagi uut proovida suurem hirmust ebaõnnestuda. Ja tegelikult oli muutunud kriitiliselt väikseks nende inimeste hulk, kes oleksid olnud vaimustuses minu pühapäevahommikustest kõnedest stiilis “Appi, kas sa nägid, õues sajab lund!!!! Jaaa, ma tean, et täna on üle 30 külmakraadi, aga pane nüüd ruttu riidesse ja lähme pildistama!”.

_mg_8306-3

Foto: Maarja Kirtsi

Mis ma tegin?

 • Registreerisin omanimelise ettevõtte, tegin algust sotsiaalmeediakanalite (Facebook ja Instagram) haldamisega ning lõin oma fotolehe.
 • Aasta jooksul jooksutasin kokku 1 arvuti, pildistasin täis üle 2 kõvaketta, mahutades neile rohkem kui 30 000 pilti.
 • Müüsin maha vana fototehnika ning soetasin uue täisvarustuse, täiendasin abivahendite ning fototöötlustarkvara arsenali.
 • Veetsin lugematuid tunde õppevideosid vaadates ning parimatelt õppides.
 • Närisin end läbi raamatupidamise alustest ning õppisin selgeks sellised mõisted nagu TSD ja KMD.
_mg_8385

Foto: Maarja Kirtsi

Mis ma sellest õppisin?

 • Et kunagi ei ole hilja alustada.
 • Et inimesed tegelikult on ilusad ja head ja nad ei hooli uhketest diplomitest, aastatepikkusest professionaalsest kogemusest või punnis portfooliost. Neid huvitab vaid see, kuidas Sa maailma näed ning oma visiooni nendega jagad.
 • Et vaba mälu ei saa olla kunagi liiga palju ja kui ühe varukoopia juba tegid, siis tasub igaks juhuks teine veel tagataskus hoida.
 • Et tagasiside on kõige olulisem tööriist edasi arenemiseks. Isegi siis kui see Sulle ei meeldi.
 • Et alati on inimesi, kes kritiseerivad ning oluline ei ole võistelda mitte konkurentide, vaid iseendaga.
 • Et kui Sa ei küsi, siis Sa ei saa ning kui küsid, siis enamasti on vastus “jah” või vähemalt “võib-olla”.
 • Et pealetükkivus ja järjekindlus ei ole pahed, vaid hoopis vajalikud tööriistad eesmärgi saavutamiseks.
 • Et ebaõnnestumine on “okei” ning nagu igas loomingulises tegevuses tuleb ka fotograafias ette halbu päevi, nädalaid või kuid.
 • Et alati on parem anda rohkem infot kui vähem ning leppida kõik detailid viimse peensuseni kokku, et kumbki pool hiljem ei pettuks.
 • Et alati saab paremini ning kunagi ei saa jääda saavutatud edu loorberidele puhkama. Ala, millel on iga päev uusi konkurente juures, sunnib ennast pidevalt liigutama. Kui passid, siis jääd maha.
_mg_8400-3

Foto: Maarja Kirtsi

Mis oli minu suurim saavutus?

Peale selle, et peale 10 aastat kestnud diskussiooni iseendaga ma lõpuks ikkagi “uksest” välja tulin? 🙂

Ma arvan, et inimestele rõõmu valmistamine. Siiraste ja ehedate emotsioonide jagamine ning vähemalt enda peakeses mõtte haudumine, et ilma minuta ei oleks inimestel 40 aastat hiljem paberilehti, millelt vastu vaatav nostalgiapisara silma võtab. Et tänu minule tulevad inimesed hetkeks, isegi kui see kestab 60 minutit, välja oma kiiretest igapäevatoimetustest ja mõtlevad oma armsamatele, veedavad nendega koos aega või taaselustavad oluliseks saanud traditsioone.

_mg_8278

Foto: Maarja Kirtsi

Mis edasi?

Peamine eesmärk on püsida seatud kursil ning mitte lasta kustuda loomeleegil enda sees. On ka üks või mitu salaplaani, aga kui need välja lobiseksin, siis need ju ei täituks. Loodan,et neist saan kirjutada juba järgmise aasta kokkuvõtteid tehes 🙂

Olen tänulik kõigile, kes mind ühel või teisel moel toetasid, kas muusaks olles, taustajõuna valgust piltidele paistes, modelle kaamera ees kauniks tehes, sõpradele hea sõnaga soovitades või lihtsalt õlale patsutades, kui töötlemist ootavate albumite kogu mõnikord hoomamatuks muutus.

Tuhat tänu ka Teile kõigile, kes mind usaldasite. Loodan, et kohtume kaamera ees veel tuhandeid kordi! 🙂

Teie,

Pille Riin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s